|
Lotgenotencontact
Prostaat.nl is niet verantwoordelijk voor de inhoud van de reacties op dit lotgenotenforum noch voor de inhoud van andere websites die hier genoemd worden.
Hallo,
Mijn man kreeg in september 2009 prostaatkanker. Gleasonscore 7, PSA 58. Kanker zat al door de prostaatwand. Lymfeklieren weggehaald (sentinal node methode). Totaal 14 lymfeklieren verwijderd. Helaas zat er in 1 klier kanker. Hij wordt nu in het AVL bestraalt, prostaat en bekken, 35x. Het bestralingscentrum in Deventer wil dit niet doen. Het Avl wel want ze beweren dat je daardoor langer leeft.Alleen gebruik van hormonen 3 tot 5 jaar , hormonen en bestralen 5 tot 10 jaar. Dan is de keuze niet moeilijk. Wel vervelend dat ze er niet hetzelfde over denken. In november 2009 was hij al met casodex begonnen. Februari 2010 was PSA gezakt naar 18. Toen gestopt met casodex en overgestapt naar Lucrin, 1 spuit per 3 maanden. PSA is inmiddels gezakt naar 12. Is er nog iemand met dezelfde ervaringen? Reacties op dit bericht:
Geschreven door: spetter op Zondag 11 April 2010 om 23:18 Gek bericht? Hallo Jeannet, mijn man heeft een vergelijkbare situatie. Lees mijn verhaal onder de naam spetter van 7 april j.l. Hoe oud is je man? Mijn man is nu een jaar bezig met de zoladex injecties, en eind maart in het AvL gehoord dat de psa mooi laag is en dat de hormoontherapie dus nog steeds aanslaat. Geschreven door: rmerkesteyn op Maandag 12 April 2010 om 11:44 Gek bericht? Hallo Jeannet en Ankie, mag ik jullie vragen, ik zit aan het begin van de hormonen therapie en twijfel tussen Casodex en Zoladex, of en zo ja welke bijwerkingen jullie mannen door de Zoladex hebben ondervonden? Geschreven door: spetter op Maandag 12 April 2010 om 21:46 Gek bericht? Hallo R.Merkesteyn, mijn man krijgt nu precies een jaar zoladex injecties, iedere drie maanden. De bijwerkingen vallen enorm mee. Mijn man is wat gevoeliger geworden, laten we zeggen, de vrouwelijke kanten komen meer naar boven. Een wat veranderde haargroei, wat minder spierkracht.....Maar geen borstvorming, geen opvliegers. Wel een belangrijke bijwerking is,dat de potentie zo goed als verdwenen is. Maar dat ervaart een ieder weer anders, neem ik aan. Moet u de keuze zelf maken, of kan de uroloog u daarbij adviseren? Geschreven door: rmerkesteyn op Dinsdag 13 April 2010 om 16:19 Gek bericht? Ankie, dank voor je reactie. Stelt me weer een beetje gerust. Volgens Uroloog is Zoladex weer een stapje verder dan Casodex maar ik denk dat ik liever 4x een prik onderga dan die 1000 pillen Casodex (150 mg x 365)in een jaar te slikken. Misschien is er nog iemand die iets kan vertellen over zijn ervaringen met Casodex? Geschreven door: Arno op Dinsdag 13 April 2010 om 19:55 Gek bericht? Heel merkwaardig toch dat er nog zoveel mono therapie wordt toegepast in Nederland. In de V.S. is al wel 10 jaar de ''triple hormone blockade'' ook wel ADT3 genoemd, de gebruikelijke hormoon therapie, met Zoladex of Lucrin injectie, en 150 mg Casodex dagelijks (slikken) en als 3de 5 mg Proscar of Avodart (dagelijks slikken). Geschreven door: Jeannet op Zondag 2 Mei 2010 om 22:06 Gek bericht? Hallo Ankie, Geschreven door: pieternella op Maandag 3 Mei 2010 om 12:58 Gek bericht? hallo jeannet Geschreven door: jeannet op Zaterdag 8 Mei 2010 om 07:42 Gek bericht? Hallo Pieternella, Geschreven door: pieternella op Zaterdag 8 Mei 2010 om 12:02 Gek bericht? hallo jeannet Geschreven door: Herbert op Zaterdag 8 Mei 2010 om 14:34 Gek bericht? Hallo Jeannet,
Ook u kunt reageren op dit bericht:!! Wij wijzen u er met nadruk op dat het lotgenotenforum openbaar toegankelijk is en dat o.a. Google deze website indexeert. Let u dus op met uw persoonlijke gegevens als u niet wilt dat deze via het internet te vinden zijn.
Gesponsorde links:
|
Alle MediStart websites
|


